خیلی وقتها میگرن به سراغتان می آید در این مواقع چاره ای ندارید جز آنکه به استراحت و داروهای مسکن روی بیاورید.

اما روش‌هاي ديگري هم هستند كه ممكن است به تشخيص پزشك، براي كاهش دردهاي ميگرني شما تجويز شوند. به هر حال شناخت و درمان این بیماری حتما به سلامتی و بهبود شما کمک خواهد کرد.

لجبازی، بازی خطرناکی است که برخی از زوجین به خصوص در سال‌های اول زندگی مشترک برای نشان دادن قدرتشان به یکدیگر در پیش می‌گیرند. آن‌ها فکر می‌کنند اگر در بسیاری از موارد نظر همسر خود را تأیید کنند و مطابق میل همسر خود عمل کنند، دیگر باید تا آخر عمر حرف‌شنو و مطیع محض او باشند.

با نزدیک شدن فصول گرم سال همه دوست دارند در معرض باد کولر قرار گیرند و احساس طراوت و خنکی کنند اما این باد خنک و دوست داشتنی که شما را سرحال می کند چندان هم بی ضرر نیست و حتما شاهد این مسئله بوده اید که دچار گرفتگی عضلات یا درد استخوان شده اید مخصوصا زمانی که به مدت طولانی جلوی باد انواع کولر یا حتی پنکه قرار گرفته‌اید. به‌طور کلی، زمانی که فرد برای مدت طولانی در معرض بادهای سرد قرار بگیرد،

زمانی که تصمیم به نوشتن این مقاله گرفتم به منابع مختلفی مراجعه کردم و متوجه شدم هیچ کس به معنا و مفهوم واقعی اعتماد به نفس نرسیده و در مواردی آن را با عزت نفس و خود باوری اشتباه گرفته اند.دیگر هم هیچ کس به دنبال مفهوم واثبات آن نیست شاید چون سمینار و مقالات و کتاب های بسیاری در این باره چاپ یا منتشر شده... اما به نظر من اعتماد به نفس مفهوم پیچیده ای ندارد و فقط لازم است ما به توانایی های خود اعتماد داشته باشیم

شاید اسم بیماری ریفلاکس معده برای بعضی ها کمی عجیب و غریب برسد به بیان ساده تر می توان گفت همان سوزش سردل است که درست در ناحیه زیر قفسه سینه يا همان جناق احساس می‌شود. هر کسی یک بار در طول زندگیش ممکن است به ریفلاکس معده دچار شود. خیلی‌ها اصلاً متوجه آن نمی‌شوند و بقیه ممکن است چیزی شبیه سوزش سر دل احساس کنند. سوزش سر دل وقتی که مواد داخل معده به سمت بالا و داخل مری برمی‌گردند باعث تحریک مری می‌شوند، زیرا آن‌چه که در معده وجود دارد با اسید معده مخلوط شده است. اسید معده باعث ایجاد احساس سوزش می‌شود.

انسان‌ها يك سوم از كل زندگي خود را در خواب سپري مي‌كنند. تقريبا همه مي‌دانيم كه خوابيدن فوايد بسياري براي بدن دارد اما آيا مي‌دانستيد كه حالت خوابيدن شما به پهلو، به پشت يا خوابیدن روي شكم مي‌تواند زمينه‌ساز بعضي از بيماري‌ها باشد؟ از منظر روانشناسی گفته شده خواب و حالات آن نشان دهنده رفتارها و حالات روحی و روانی فرد است و از نظر پزشکی حالت خوابیدن شما تاثیر مستقیم بر بخش های اصلی بدن می گذارد که برای حفظ سلامت حالت درست را باید اتنخاب کرد. مطمئنا شما هم برای خوابیدن حالت و عادت مخصوص به خود را دارید که هر حالت تاثیرات مثبت ومنفی بر بدن و سلامت افراد دارد قبل از آن که حالت خوابیدن خود را تغییر دهید، بهتر است با روش خوابیدن و تاثیرات مثبت و منفی که بر بدن تان می گذارد، آشنا شوید.

تعریق کف دست و پا یکی از مسائلی است که در بسیاری از افراد دیده می شود و باعث ناراحتی و شرمندگی فرد می شود ، نشانه عصبی بودن شخصیت نیست.به طور قطعی نمی توان گفت دلیل آن چیست ولی برخی آن را عامل وراثتی و برخی از مشکلات غددی می دانند. این مشکل گاه به‌قدری شدت می‌یابد که هنگام استرس، قطرات عرق از دست می‌چکد یا کاغذ زیر دست بیمار خیس می‌شود.در این مقاله با این موضوع بیشتر آشنا خواهید شد...

آیا شما هم فردی هستید که نمی توانید شب ها به راحتی بخوابید؟ حتی وقتی یک روز سخت و پر کار را پشت سر می گذارید، برای خواب هر راهکاری را امتحان می کنید؟ یا از آن دسته افرادی هستید که بعد از چند ساعت خوابیدن، نیمه شب بیدار می شوید و تا صبح این پهلو به آن پهلو می شوید؟ رفع خستگی و تجدید قوا تنها فایده ی خواب نیست، بلکه خواب تمام اعمال طبیعی بدن از جمله هضم، متابولیسم مواد و دفع مواد زاید بدن را هم تقویت می‌کند و علاوه بر تجدید قوای مغز و اندام‌های دیگر، نقش مهمی در تنظیم فعالیت اعضای بدن دارد.