همانطور که در مقالات قبل گفتیم فنگ شویی دنیایی از آرامش، نظم و دقت است، فسلفه و جهان بینی است که چیدمان، زبان بیان آن است. به‌عقیده‌ی اساتید فنگ شویی نتیجه‌ی هماهنگی انسان با محیط اطرافش یک زندگی مثبت، موفقیت‌آمیز و با‌نشاط است.
فنگ شویی: حضور انرژی مثبت در هر فضایی از دکوراسیون داخلی شما لازم و ضروری است. قوانین فنگ شویی که بیشتر آنها بر مبنای کاربرد، ایمنی و نظافت فضا تعریف شده اند به شما کمک می کنند بتوانید فضایی مطابق با نیازهای خود و در حقیقت مملو از انرژی مثبت ایجاد کنید.

اول از همه راه‌های ورود گرد و خاک به خانه‌تان را پیدا کنید!
درز در و پنجره‌ها یکی از اصلی‌ترین راه‌های ورود گرد وخاک به خانه هستند.حتما این درز‌ها را بگیرید تا علاوه بر جلوگیری ازورود گرد و خاک، گرمای خانه از این درزها خارج نشود.

نحوه تکثیر کاکتوس برای انواع کاکتوس‌ ها متفاوت است. روش تکثیر کاکتوس با استفاده از پاجوش برای تکثیر گیاهانی مانند آلوئه ورا انجام می‌گیرد.
نحوه تکثیر کاکتوس با استفاده از پاجوش یکی از روش‌های ساده تکثیر کاکتوس‌ بشمار می‌آید. پاجوش‌ها در اصل نسخه کوچکتر کاکتوس هستند که از کنار گیاه مادر جوانه می‌زند. بسیاری از گونه های کاکتوس را می‌توان با استفاده از پاجوش تولید و تکثیر نمود.

در مطلب قبلی در مورد نگهداری گل های آپارتمانی صحبت کردیم که کاکتوس ها جزء یکی از محبوبترین آنها هستند،این گیاهان با بدنه ی گوشتی و برگ هایی که تبدیل به تیغ می شوند با 400 هزار گونه ی گیاهی که 8000 گونه آن در ایران یافت می شود،کاکتوس ها گیاهان بسیار مقاومی هستند و با رعایت نکاتی کوچک می توانید از آنها نگه داری کنید. اگر شما هم مانند برخی از دوستان با نگه داری کاکتوس مشکل دارید یا قصد تکثیر و نگهداری این گیاهان جذاب و متنوع را دارید پیشنهاد می کنم با ما همراه باشید...

گیاهان نشانه ی بزرگی برای زندگی وشادابی هستند و افراد بسیاری دوست دارند از آنها مراقبت کنند و یک گل آپارتمانی هرچند کوچک در خانه یا محل کارشان داشته باشند،اما امروزه که خانه ها آپارتمانی شده نگه داری از گل ها نیز کاری به نظر سخت می آید. ما در اینجا سعی داریم با روش هایی اساسی به شما کمک کنیم تا گل های شادابی در آپارتمان خود پرورش دهید تا ببینید گیاهان چه تاثیری در روحیه ی خود و خانوادتان دارند.لطفا تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید...

شما هم از آن دسته افرادید که فکر می کنید چون اسکاچ ظرفشویی با مواد شوینده در ارتباط است تمیز است و نیازی به ضدعفونی ندارد؟ یا به این امر واقفید و به دنبال راه هایی برای ضدعفونی اسفنج و اسکاچ ظرفشویی خود هستید؟ در ابتدا باید به دسته اول بگویم که اسفنج آشپزخانه یکی از آلوده ترین وسایل آشپزخانه است زیرا رطوبت و باقی مانده موادغذایی محیطی مطلوب برای رشد میکروب ها در آن فراهم کرده است

کارهای دستی این روزها طرفداران خاص خودش را  دارد مخصوصا در بین بانوان عزیز. همه دوست دارند با خلاقیت کارهایی را انجام دهند و از دیدنش لذت ببرند مخصوصا اگر این ایده را با بازیافت لوازم دور ریختنی ترکیب کنید تا برسید به کارهای خلاقانه ای که کمتر به ذهن کسی رسیده است.
اگر قرار است وسیله ای را دور بیندازید، این بار کمی درباره آن فکر کنید و ببینید آیا می تواند گزینه خوبی برای کاشت گل و گیاه باشد؟

فنگ شویی چیست؟ حتما شما هم اصطلاح فنگ شویی را شنیده اید و می دانید که در دکوراسیون و چیدمان داخلی منزل کاربرد و تاثیر فوق العاده دارد. فانگ شویی یا فنگ شویی به زبان چینی: 風水 به معنای باد و آب است به این معنا که از حرکت باد و آب و به کار بردن درست عناصر مادی انرژی خوبی در محیط زندگی ما جریان پیدا کند.فنگ شویی یک فلسفه و فن باستانی در چین است یا به عبارتی هنر باستانی شرقی، برای قرار دادن هر وسیله در جای صحیح خود چه در منزل و چه در محیط کار. فنگ شویی دنیایی از آرامش، نظم و دقت است، فسلفه و جهان بینی است که چیدمان، زبان بیان آن است. صاحب نظران آن می گویند اگر خانه خود را بر اساس اصول فنگ ­شویی بچینید، از انرژی های مثبت حاصل از آن در زندگی روزمره خود متعجب خواهید شد.

اتو کشی لباس مقوله ای مهم و اساسی در لباس شماست حتی اتوی لباس خیلی بیشتر از مدل و رنگ یا دیگر خصوصیات لباس مهم است زیرا باعث می شود لباس بهتر و بیشتر در تن شما بدرخشه!
شاید سخت ترین لباسهایی که برای اتو کشیدن با آنها دچار مسئله شده اید اتو کردن پیراهن مردانه ، شلوارها باشد و اصولا اتو کردن لباس ها به ویژه لباس‌هایی که دوستشان دارید یا آن‌هایی که گران‌قیمت هستند، یکی از کارهایی است که ممکن است کمی برای شما دلهره‌آور باشد،